KONKURSY, EVENTY

Home>E-GIFT 2009>Konkursy

Konkursy

Podczas trwania przejazdu Zielonego Konwoju LPG przeprowadzone zostały konkursy w trzech kategoriach:

  • Najtańszy koszt przejazdu
  • Najtańsza moc
  • Najbardziej ekologiczny pojazd

Celem konkursów było pokazanie na konkretnych przykładach korzyści ekonomicznych i ekologicznych z zasilania pojazdów LPG na podstawie rzetelnych informacji z kilkudniowej eksploatacji w normalnych warunkach drogowych.

Jak na prawdziwy konkurs przystało na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez Orlen Gaz, Stell Gas i Elpigaz, które prezesi firm wręczyli podczas Wielkiego Finału Pierwszego E-GIFT  bankietu „EUROPA RAZEM” w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.

 

Laureatami konkursów zostali:

 

Najtaniej całą trasę pokonał Ford Mondeo z instalacją Elpigaz prowadzony przez eksperta z Polski - Pawła Szadkowskiego, osiągając wynik 16,54 zł / 100 km.

 

Najmniejsze zużycie paliwa na jednostkę mocy, czyli najtańszy kilowat (kW) osiągnął Lexus RX300 z instalacją wtrysku gazu STELLA OBD  prowadzony przez eksperta z Łotwy  Dmitra Krasowa, w którym koszt 1 kW w przeliczeniu na 100 km wyniósł niespełna 0,1684 zł.

Natomiast zwycięzcą w konkursie na najbardziej ekologiczny pojazd czyli najmniejszą emisję spalin został Jeep Grand Cherokee wyposażony we wtryskiwacze firmy Rail, elektronikę firmy AEB i zbiornik LPG Polmocon  prowadzony przez eksperta z Włoch Rocco Grossi.

          

Dodatkowo wręczono również nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika Zielonego Konwoju LPG 14-letniej Ani podróżującej przez całą trasę z doświadczonymi gazownikami, aby być może w przyszłości kontynuować ich dzieło.

 

Sponsorami nagród byli: